Carl Duisberg Türkiye

Dil Eğitimi Blogu

Dil Eğitimi Üzerine Güncel Yazılar

RSS Takip Aşağıda almanyada doktora etiketli yazılar listeleniyor.

ALMANYA'DA MASTER YAPMANIN AVANTAJLARI

Yazar Didem Özenç
Didem Özenç
Didem Özenç Henüz Bir Tanıtım Cümlesi Yazmadı
Yazar Çevrimdışı
Tarih: Cuma, 21 Aralık 2012
Kategori: Yurt Dışında Eğitim · 0 Yorum

Almanya'da master yapmak İngiltere , Kanada , Avustralya vb. ülkelerin aksine ücretsiz bu yönden ekonomik kaygılar yaşamazsınız. Almanya'da master yaparken aynı zamanda 20 saat yasal çalışma hakkına sahip olacaksınız. Master programları genel çalışma yerine spesifik alanlar üzerinden bölümler sunmaktadır.

Örneğin ; Uluslararası İlişkiler mezunu olan bir öğrenciyseniz Avrupa Birliği Çalışmaları masterı yapabilirsiniz yada Siyaset Bilimi masterı yapabilirsiniz.

Almanya'da hem ingilizce hem almanca master yapabilirsiniz. Almanya'da master boyunca yapacağınız çalışmalar aynı zamanda doktora eğitim sürecinizde de size büyük avantajlar sağlayacaktır. Aynı zamanda hem İngilizce hem Almanca dil okuluna uygun bir ücretle kayıt yaptırabiirsiniz.

Okunma: 1251
Bu yazıyı değerlendir
0 oy

Almanya Duisburg-Essen Üniversitesi

Yazar Didem Özenç
Didem Özenç
Didem Özenç Henüz Bir Tanıtım Cümlesi Yazmadı
Yazar Çevrimdışı
Tarih: Çarşamba, 28 Kasım 2012
Kategori: Yurt Dışında Eğitim · 0 Yorum

 

Duisburg Essen Üniversitesini seçmenizin birçok nedeni var,çünkü gençler merkezi bir konumda bulunan üniversitelerin her yerinden geliyor.Siyaset bilimi bölümünde Almanya'nın en büyük üniversitelerinden biridir ve ünlü hocalara sahiptir.

Üniversitemizde;

 • beşeri bilimler,
 • sosyal bilimler,
 • ekonomi,
 • işletme,
 • matematik,
 • fizik,
 • kimya,
 • biyoloji,
 • mühendislik,
 • tıp,
 • nano bilim,
 • genetik ilaç
 • tıbbi biyoteknoloji,
 • lojistik ve taşımacılık

bölümlerinde eğitim vermektedir.

Detaylı bilgi için http://www.uni-due.de/  adresine tıklayınız.

Almanya’da okumak için bize müracaat edebilirsiniz

http://www.carlduisbergturkiye.com/formlar/iletisim

Okunma: 859
Bu yazıyı değerlendir
0 oy

Deutsche Sporthochschule Köln Üniversitesi

Yazar Didem Özenç
Didem Özenç
Didem Özenç Henüz Bir Tanıtım Cümlesi Yazmadı
Yazar Çevrimdışı
Tarih: Cuma, 23 Kasım 2012
Kategori: Yurt Dışında Eğitim · 0 Yorum

1947 yılında kurulan Köln  Cologne Alman Spor Üniversitesi, sadece spor üniversitesidir. Biliyorum "SpoHo" olarak Köln, üniversiteye 59 ülke, ve öğrencilerin % 7'den 5200 öğrenci yurt dışından geliyor. Şu anda program yelpazesi dört lisans ve yedi yüksek lisans programlarının yanı sıra öğretmen eğitimi kursları ve üç Sürekli Eğitim sunan , doktora programı mevcuttur. 19 aşkın bilimsel enstitü araştırma ve eğitim-öğretim , tıbbi ve bilimsel disiplinleri beşeri ve sosyal bilimler dersleri vardır.

Detaylı bilgi için http://www.dshs-koeln.de/wps/portal/de/home/international/studiescologne?WCM_PORTLET=PC_7_FJ40KI42001HF02HDJAG5S3036_WCM&WCM_GLOBAL_CONTEXT=/wps/wcm/connect/de/home/international/studiescologne tıklayınız.

Almanya’da okumak için bize müracaat edebilirsiniz.

http://www.carlduisbergturkiye.com/formlar/iletisim

 

Okunma: 576
Bu yazıyı değerlendir
0 oy

ALMANYA’DA DOKTORA

Yazar Didem Özenç
Didem Özenç
Didem Özenç Henüz Bir Tanıtım Cümlesi Yazmadı
Yazar Çevrimdışı
Tarih: Salı, 22 May 2012
Kategori: Yurt Dışında Eğitim · 0 Yorum

ALMANYA’DA DOKTORA

En güzel ve en sonuç verici yöntem, mümkünse adayın danışman Profesörle birebir iletişim  kurma fırsatını yakalamış olması ve kabul başvurusu ve detaylarını da birinci elden tartışma ve takip etme şansına sahip olacaktır.Seçtiğiniz konuda uzman ve çalışmalarınızın sıraında danışacağınız profesör seçimi oldukça önemlidir.

Doktora kabul başvurusu dosyası hazırlanmalıdır. Daha sonra ise önceden tespit edilmiş olan potansiyel danışman adayları ile iletişime geçmek en hızlı ve garantili modeldir.

Sonrasında yapılması gereken iş, seçilen Profesörle görüşmek için amacıyla adayın amacını iyi anlatacağı bir e-mail yazmaktır. Bu e-mail özellikle “amaç” belirtme açısından iyi düşünülerek yazılmalıdır. Çünkü, genelde e-mail veya görüşme talep edilen diğer randevu isteme şekillerine (telefon vb.) olumlu cevap verilmesi, genelde Doktora Kabulü almak anlamına gelmektedir. Bundan sonrası alınan randevuda detayları konuşmak içindir.

Danışman olarak seçmek istediğiniz Profesöre kendinizle ilgili bütün gerekli detayları da önceden iletmek, kabul alma şansınızı artıracaktır. Bunun için, ilgili Profesöre,

1) CV

2) Amaç metni (Neden bu alanda doktora yapılmak istendiği )

3) Yüksek Lisans tez özeti

4) Bir Doktora Projesi (3-10 sayfalık bir metin) sunulmalıdır. Diğer ikinci plandaki evrak ve resmi belgeler GRE, GMAT skorları ve TOEFL, IELTS, DSH, TestDAF gibi dil yeterlilik belgeleri, referans mektupları vs.) 

 Profesör ile yüzyüze veya teknolojik imkanlar aracılığı ile yapılacak görüşmede,profesör sizinle birlikte önceden doktora yapmak istediğiniz konu ile ilgili detayları bilirse, kabul almak ve kabul sonrası planlamayı yapmak da oldukça kolaylaşmaktadır.

 

Almanya’da doktora yapmak için ortalama 1–4 yıl arasında bir zaman geçirmeniz gerekecektir. Her ne kadar akademik olarak ve doktora ile ilgili bütün konuları İngilizce olarak yapabilmeniz mümkünse de, Almanya'daki günlük hayata uyum sağlamak, üniversiteden burs asistanlik almak, okul süresince veya sonrasında çalışmak vb. için hiç olmazsa kendinizi ifade edecek ve karşınızdaki insanı anlayacak kadar (3–6 ay) Almanca öğrenmeniz gerekebilecektir. Dilerseniz, öncesinden hiç Danışman Profesör bulma çabasına girmeden öncelikle bir dil kursuna gelebilir ve bu dil kursu esnasında veya sonrasında çok daha alternatifli olarak Danışman Profesör bulabilirsiniz.

 

Okunma: 649
Bu yazıyı değerlendir
0 oy